در حال نمایش یک نتیجه

نمایش 9 24 36

پنل گرولایت آکافارم 240 وات (Model.LI+2400)

تومان
 • پنل گرولایت آکافارم 240 وات ساخت ایران
 • ارسال از استان البرز شرکت آکافارم و پیش خرید در فروشگاه مزرعه شاد
 • محصول با کیفیت قطعات اصلی و مونتاژ داخلی
 • تامین نیاز کامل نوری گیاهان طی تمامی مراحل رشد،گلدهی و میوه دهی
 • مصرف برق پایین و عملکرد بالا و طول عمر بالا
 • خدمات پس از فروش توسط آکافارم

کیت روشنایی

علاقه مندان به هیدروپونیک چون به فضای بیرون دسترسی ندارند معمولا کشت های داخل منزل را انتخاب میکنند.

درست است که بهترین نور برای رشد گیاهان نور خورشید است اما در داخل منزل معمولا بهترین نور را لامپ های باطیف کامل رشد دارند..

مبتدیان معمولا از انتخاب لامپ رشد می ترسند زیرا تجربه ندارند. این که چه لامپی انتخاب کنید به نوع سیستم شما بستگی دارد و می تواند کارامد تر باشد.انتخاب بهترین طیف مهم است.

فضای بیرون سبزیجات حداقل به شش ساعت نور طبیعی خورشید نیاز دارند،و همچنین نزدیک 10 ساعت نور روشنایی غیرمستقیم و یا به اصطلاح نور پشت پنجره نیاز دارند. هدف ما در هیدروپونیک تقلید از این سیستم نور طبیعی است.

باید سیستم روشنایی طوری برنامه ریزی شود که 14 تا 16 ساعت نور برای رشد گیاهان و بین 10 تا 12 ساعت تاریکی هم باشد. تاریکی به اندازه روشنایی مهم است – دقیقا مثل حیوانات ، گیاهان برای اتمام فرایند متابولسیم خود به تاریکی نیازمند هستند.

اگر شما گیاهان چندساله دارید باید برنامه ریزی دقیقتری برای عبور گیاهان از فاز رشد رویشی و فاز باردهی یا تولید محصول انجام بدهید.

بهترین و ساده ترین مسیر استفاده از تایمر های برق می باشد.زیرا اگر شما کوچکترین اشتباهی در روشن و خاموش کردن لامپ بکنید،میزان روشنایی و تاریکی بهم ریخته و زیان آن متوجه گیاهان خواهد شد.

گیاهان مختلف ، نیازهای مختلف

برای پرورش گیاهان مختلف نیاز به تایمر التکرونیکی دارید.اگرچه دستور بالا ساده میباشد اما گیاهان مختلف نیازهای روشنایی و تاریکی متفاوت تری دارند که با رعایت آن میتوان عملکرد بهتری گرفت.

اگر گیاهان مختلف دارید باید یک برنامه روشنایی دقیق بنویسید.تایمرهای برقی این امکان را به شما می دهند تا بتوانید با خیال راحت به کارهای خود برسید و کشت خود را با دقت کامل پیش ببرید.

گیاهان روز کوتاه:

گیاهانی که بیش از 12 ساعت رونشنایی در 24 ساعت نیاز ندارند و اگر بیش از این نور به انها برسد باعث عدم گلدهی و میوه دهی در ان ها میشود و فقط رشد میکنند.

از جمله گیاهان روزکوتاه می توان به توت فرنگی و گل داوودی و گل کلم نام برد.چرخه روزکوتاه از گیاهان گلدار در بهار تقلید میکند.

گیاهان روز بلند:

گیاهانی که نیاز روشنایی ان ها برای گلدهی تا 18 ساعت در روز است. گیاهانی مثل کاهو و سیب زمینی و شلغم و گندم از جمله اینها هستند. چرخه روشنایی طولانی از چرخه گیاهان گلدار تابستانی تقلید می کند.

گیاهان خنثی روز:

گیاهانی با صرف نظر از زمان روشنایی و طول روز عمل گلدهی و میوه دهی را انجام می دهند. برنج و رز و ذرت و بادمجان از جمله این گیاهان هستند.

درصورتی که گیاهان با نیازهای نوری مختلف را درکنار هم کشت کرده اید میتوانید حد وسط 14ساعت روشنایی را درنظر بگیرید.اما این یک ریسک می باشد.

بخش هایی از سیستم

قسمت های مختلف سیستم کیت روشنایی هیدروپونیک شامل موارد زیر است. لامپ ، رفلکتور نور ، بالاست از راه دور و تایمر.

لامپ:

بهترین توان وات برای لامپ روشنایی در کشت هیدروپونیک لامپ های 400 تا 600 وات می باشند. اکثر فارمرهای هیدروپونیک از لامپ های (HID) استفاده می کنند. لامپهای HID با ارسال قوس الکتریکی بین دو الکترود در حباب شیشه ای که نمک و گاز در آن وجود دارد نور تولید می کنند.

چون بوسیله گاز نور سفید تولید می شود به آنها لامپ های گازی گفته می شود.

دو نوع لامپ موجود است:لامپ های نور سفید یا متال هالید (MH) و لامپ های نور زرد یا سدیم پرفشار (HPS).

لامپ متال هالید:

یک گزینه بسیار مناسب برای دوره رشد گیاهان می باشد.اگر مشکل هزینه برق ندارید و فضای کافی هم نیست این یک گزینه خوب برای نور دوره رشد می باشد.

عمر لامپ متال هالید معمولا دوسال نیست اما ممکن است کارایی خود را بعد از 15ماه از دست بدهند و نیاز به تعویض داشته باشند.

لامپ های سدیم پرفشار (HPS) :

نور زرد و طیف گلدهی و باردهی دارند و بهترین گزینه برای دوره زایشی گیاهان هستند.در کنار لامپ متال هالید بصورت ترکیبی میتوان از آن استفاده کرد.

قیمت بالاتری دارند اما طول عمر آن ها از لامپ متال هالید بیشتر است و تا 5سال عمر لامپ می باشد. اما درنهایت با استارت استفاده از آنها همانند لامپ های متال هالید سریعا کارایی خود را از دست می دهند و شاید بعد از گذشت 2سال نیاز به تعویضشان باشند.

رفلکتور نور:

رفلکتورها در کنار و بالای لامپ نصب می شود.رفلکتور گستره پخش نور را بیشتر میکنند و کارایی لامپ را بالاتر می برند و برای گیاهان نور بیشتری را فراهم میکنند.

همچنین این موضوع باعث می شود که ما نیاز به لامپ های ارزانتری داشته باشیم و در هزینه های ما صرفه جویی می شود.

بالاست از راه دور:

بالاست ها منبع تغذیه لامپ می باشند.گاها شرکت ها بالاست را جزو لامپ به فروش می رساند.اما بالاست بسیار داغ و گران هستند و برای سیستم های خانگی بالاست از راه دور بسیار مناسب تر است.

بالاست باید از رطوبت و آب دور باشد زیرا بسیار گران و خطرناک هستند.باید همیشه در دورترین نقطه و بالای سطح زمین باشد.

دقت کنید کنید بالاست خریداری شده توان وات برابر با لامپ شما داشته باشد.

تایمر:

تایمر ارزان ترین بخش سیستم های روشنایی هستند و بسیار مهم هستند.تایمر ها بصورت آنالوگ و دیجیتال می باشند و اتوماتیک و دستی هم می باشند.

تایمرهای دستی و آنالوگ از پین برای تنظیم استفاده می کنند و محبوبیت بیشتری دارند زیرا در اثر نوسانات برق کمتر خراب می شوند.

لامپ های رشد LED و SMD و COB

در درجه سوم کیت روشنایی لامپ های رشد از نوع دیودی و ال ای دی هستند.لامپ های رشد به سه گروه LED و SMD و COB تقسیم می شوند.هرکدام مزایای خود را دارند.لامپ های COB جدیدترین نوع لامپ های رشد هستند.

پاورهای رشد LED دارای درایور راه انداز هستند و از مزایای زیر بهره می برند:

 • مصرف برق بسیار کمتر از لامپ های گازی و مهتابی
 • پخش نور بیشتر و شدت نور بیشتر
 • دارای طیف بندی های مجزا که میتوان هرنوع طیف را به دلخواه بست
 • همجا در دسترس هستند
 • خطر برق گرفتگی و انفجار لامپ وجود ندارد و مطمئن تر هستند
 • عمر بسیار طولانی تر دارند تا 50هزار ساعت
 • میتوان برای هردوره رشد و گلدهی و میوه سفارشی ساخت

از معایب لامپ های led گران بودن آن است.